Czyszczenie suchym lodem

To szybka i nie uszkadzająca powierzchni metoda, zdrowa dla środowiska i bezpieczna dla operatora.

Urządzenie renomowanej firmy Cold Jet

Technologia czyszczenia suchym lodem jest alternatywą dla tradycyjnych metod czyszczenia. Pozwala usuwać zabrudzenia w miejscach niedostępnych dla innych technik w bardzo szybki i precyzyjny sposób. Jest to metoda czyszczenia bez użycia wody i środków chemicznych. Aby osiągnąć zamierzony rezultat cały proces czyszczenia realizujemy przy użyciu urządzeń renomowanej firmy – Cold Jet.

AERO2 PCS 60 to zaprojektowane urządzenie by mieć pełną kontrolę, wykorzystując system kontroli cząsteczek PCS – tnie suchy lód w cząsteczki o kształcie diamentu. Zakres granulatu od 3 mm do 0,3 mm pozwala dobrać odpowiednie parametry pracy do czyszczonej powierzchni. Czyszczenie suchym lodem, to alternatywa dla takich metod czyszczenia, jak piaskowanie, sodowanie czy obróbka mechaniczna. Co ważne, czyszczenie suchym lodem nie generuje odpadów wtórnych.

AERO2 PCS 60 to urządzenie zaprojektowane w oparciu o zaawansowaną technologię dzięki temu może być stosowane w każdej branży. Cząstki suchego lodu są bardzo miękkie i sprawiają, że nie ścierają powierzchni dlatego idealnie nadają się do czyszczenia metalowych powierzchni, elementów plastikowych, gumy czy betonu. Jest to metoda zdrowa dla środowiska i bezpieczna dla operatora.

zastosowanie suchego lodu we wszystkich gałęziach przemysłu – oferta

 

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Czyszczenie suchym lodem to innowacyjna metoda czyszczenia gdzie medium jest sprasowany dwutlenek węgla. Technika ta znajdzie zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Dodatkowo czyszczenie suchym lodem  nie generuje dodatkowych odpadów jak przy tradycyjnych metodach czyszczenia a sam proces czyszczenia nie uszkadza powierzchni i nie powoduje korozji. 

Czyszczenie suchym lodem w przemyśle spożywczym.

Produkcja żywności w szczególności wymaga higienicznych i sterylnych warunków. Czyszczenie suchym lodem usuwa zanieczyszczenia z maszyn i urządzeń do produkcji, bez użycia wody i chemikaliów. Skutecznie zapobiega powstawaniu bakterii coli, salmonelli czy pleśni. Przedłuża dodatkowo żywotność maszyn i linni do produkcji i pakowania żywności. Zastosowanie dla suchego lodu w przemyśłe spożywczym potwierdza Certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności 22000.

Czyszczenie form odlewniczych

Technologia czyszczenia suchym lodem całkowicie usuwa powłokę odporną na rozkład i resztki materiału, bez uszkodzeń otworów wentylacyjnych i okrągłych krawędzi formy. Nie powoduje uszkodzeń powierzchni ani odpowietrzników, eliminuje żmudne ręczne czyszczenie. Czyszczenie suchym lodem form spełnia surowe standardy i wymagania przemysłu: 6-Sigma, Kaizen, 5S.

Czyszczenie form wtryskowych

Technika suchego lodu pozwala na czyszczenia wszystkich rodzajów form nie uszkadzając struktury formy. Formy można czyścić na miejscu w temperaturach roboczych i bez demontażu. Dzięki metodzie, która nie uszkadza powierzchni, czyszczenie suchym lodem wydłuża żywotność formy, poprawia jakość produktu i zmniejsza ilość odpadów. Czyścić można każdy rodzaj formy i ich różne wykończenia, nawet powierzchnię A1 i powierzchni o fakturze ozdobnej.

Czyszczenie stanowiska na produkcji.

bez względu na technologie i rodzaj działalności, czyste miejsce pracy to podstawa. Czyszczenie suchym lodem stanowisk produkcyjnych, stołów spawalniczych oraz urządzeń produkcyjnych pozwala zwiększyć efektywność firmy i zredukować przestój potrzebny na tradycyjne czyszczenie mechaniczne lub chemiczne. W krótkim czasie można wyczyścić elementy urządzeń produkcyjnych i maszyny z olejów i kleju, nagarów i nagromadzonych tłuszczy bez uszkadzania powierzchni, tworzenia odpadów wtórnych, narażania pracowników na kontakt z chemikaliami oraz negatywnego wpływu na środowisko.

Czyszczenie suchym lodem - maszyny pakujące

Czyszczenie suchym lodem dokładnie usuwa osad, klej, tusz, tłuszcz, pył papierowy i resztki żywności z urządzeń pakujących. Czyszczenie może się odbywać podczas pracy maszyny, co umożliwia większą kontrolę i wydajność produkcji. Jest to szybkie, bezpieczne i niedrogie rozwiązanie do czyszczenia narzędzi i urządzeń. Dzięki zastosowaniu tego procesu przestojów jest mniej, czystość jest większa, mniej jest też odrzuconych produktów, a narzędzia lepiej się użytkuje, ponadto ich żywotność również jest dłuższa.

Czyszczenie suchym lodem szaf sterowniczych

Technologia czyszczenia suchym lodem pozwala na regularną konserwację urządzeń i szaf elektroenergetycznych. Jest to proces nieprzewodzący, który nie wykorzystuje ścierania i który nie wymaga chłodzenia i demontażu. Technologia ta nie powoduje rdzewienia, nie uszkadza delikatnych elementów, ogranicza także ryzyko nieplanowanych przestojów w produkcji i kosztownych napraw

Czyszczenie ślimaka ekstrudera

Gromadzenie się utwardzonego materiału powoduje zalepianie formy i skazy przez co części stają się bezużyteczne. Powoduje to przestoje na czyszczenie i generuje to wysokie koszty pracy i materiałów. Jest to proces czasochłonny i nieskuteczny. Czyszczenie suchym lodem to szybki i skuteczny sposób czyszczenia z nagromadzonego tworzywa.

Zastosowanie suchego lodu w branży auto detalingu

Proces czyszczenia suchym lodem jest procesem suchym i nieściernym, dlatego można go wykonać bez konieczności demontażu elementów konstrukcyjnych samochodu. W branży auto detalingu dbałość o szczegóły i detale niesie ze sobą konieczność stosowania odpowiednich materiałów i środków czyszczących. Suchy lód jest miękki dzięki temu nie uszkadza powierzchni czyszczonej, dodatkowo odparowuje a więc nie pozostawia odpadów wtórnych. Dzięki tej metodzie czyszczone elementy pojazdu zachowują swój oryginalny charakter i fabryczny wygląd. 

Czyszczenie suchym lodem - tworzywa sztuczne i kompozyty.

Technologia czyszczenia suchym lodem pomaga producentom tworzyw sztucznych zmniejszyć ilość odpadów i przestojów, poprawić jakość produktu i wydłużyć żywotność sprzętu. Czyszczenie suchym lodem to szybki i bardziej jednolity proces usuwania przebłyszczeń i zadziorów, który nie powoduje uszkodzeń produkowanych elementów, równomiernie czyści bez ścierana powłoki, eliminuje zanieczyszczenia krzyżowe.
(PEEK, PBT, Acetal, Nylon, LCP, ABS, UHMWPE, Nitynol)

Czyszczenie suchym lodem maszyn drukarskich.

Suchy lód szybko czyści części maszyn drukarskich. Można to robić skutecznie bez konieczności ich demontażu co znacznie skraca czas operacji czyszczenia. Jeżeli demontaż jest potrzebny, można go ograniczyć do minimum. Suchy lód łatwo i dokładnie usuwa tusz, nagromadzony smar i pył papierowy bez stosowania chemikaliów, nie powodując przy tym uszkodzeń delikatnych i drogich elementów. 

Usuwanie farb i graffiti za pomocą suchego lodu.

Granulki suchego lodu są bardzo miękkie, dzięki temu sam proces czyszczenia poza farbą i lakierem w żadnym stopniu nie uszkadza powierzchni ściany. Dodatkowo w trakcie czyszczenie suchy lód eliminuje bakterie i pleśń, wnikając we wszystkie zakamarki i trudno dostępne miejsca. Bez stosowania chemii i wody, czyszczona powierzchnia ściany zachowuje swoją strukturę i kolor.

Czyszczenie suchym lodem ciężkiego sprzętu budowlanego.

Technologia czyszczenia suchym lodem pozwala usuwac najcięższe zabrudzenia maszyn i urządzeń budowlanych. Bez demontażu, bez uszkodzeń i bez negatywnego wpływu na środowisko. Suchy lód jest miękki dzieki temu nie ściera powierzchni, może być stosowany na przewodach elektrycznych, pneumatycznych, ciśnieniowych, silniku, układach sterujących, poszyciu kontrukcyjnym, elementach gumowych, plastikowych itp.